طرز تهیه ژله کیوی خانگی خوشمزه + نکات جادویی برای آماده سازی

طرز تهیه ژله کیوی

طرز تهیه ژله کیوی خانگی خوشمزه

حالت شب

احتمالا شما هم در مهمانی های خانوادگی و دوستان خود به این فکر کرده اید که چه چیزی را سرو کنید که هم وقت شما را نگیرد هم خوشمزه باشد و هم راحت تهیه شود. همانند طرز تهیه فرنی شکلاتی طرز تهیه ژله کیوی در خانه بسیار کار ساده ای است. در عین حال سادگی با تهیه این دسر ژله ای بسیار زیبا و خوش طعم بودن آن همه دوستان و عزیزان شما را جذب خود خواهد کرد.

تعداد نفرات:
۴ نفر
آماده سازی:
۱۵ دقیقه
زمان پخت:
۳۵ دقیقه
زمان کل:

مواد لازم برای تهیه ژله

  • یک بسته ژله کیوی
  • ۲ عدد کیوی
  • کمی شکر
  • آب جوش یک لیوان
  • آب سرد یک لیوان
  • اگر دوست داشتین کمی گلاب

نکته قابل توجه : روی اکثر پودر ژله ها نوشته که چند نوع میوه هستن که اگر داخل ژله بریزیم مانع بسته شدن ژله میشن مثل کیوی و انجیر و….
برای اینکه کیوی مانع نشود باید بعد از اینکه کیوی رو قالب زدیم با کمی شکر و آب بپزیم خیلی کم به مدت ۲ تا ۳ دقیقه تا حالت اسیدی آن از بین برود و ژله ببندد.

طرز تهیه ژله کیوی

  • پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط میکنیم خوب هم میزنیم تا ژله در آب حل بشه بعد یک لیوان آب سرد و کمی گلاب اضافه میکنیم اگر خوب ژله حل نشده بود میشه با همزن برقی یا گوشتکوب برقی کمی بزنیمش تا خوب حل بشه.
  • از قبل گفتم که برای اینکه کیوی مانع بستن ژله نشه باید کمی با آب و شکر بجوشونیمش
  • کیوی ها رو هم میشه قالب زد هم هر مدل که دوست دارین خردشون کنید.
  • وقتیکه کیوی رو جوشاندیم میگذاریم کمی خنک بشه بعد به ژله اضافه میکنیم و در ظرف مورد نظر میریزیم و داخل یخچال قرار میدهیم تا خنک بشه.

نکات تهیه ژله

میوه ها چون سبک هستند روی ژله قرار میگیرند برای اینکه وقتی قالب رو برمیگردانیم میوه ها روی ژله قرار بگیرد ابتدا کمی کیوی های خرد شده رو کف قالب قرارمیدهیم و کمی مایع ژله روی آن میریزیم به طوریکه میوه ها شناور نشوند داخل فریزر قرار میدهیم تا ببندد.

باید حواسمون باشه زیاد سفت نشه کمی که ژله بست و میوه ها ثابت شدند و تکان نمیخوردند کافیه، بقیه مایع رو آرام به قالب اضافه میکنیم و در یخچال قرار میدهیم تا کامل ببندد.

اگر برای مهمانی ژله رو درست میکنید یکروز قبل از مهمونی آماده کنید تا خوب ببندد اگر نشد میتونید از فریزر استفاده کنید البته باید حواستون باشه تا ژله یخ نبندد وقتیکه بسته شد به یخچال انتقال بدهید.

برای جداسازی ژله از قالب ابتدا با یک چاقو دور تا دور ژله رو آزاد میکنیم و ظرفی که قراره ژله را درآن قراربدهیم کمی خیس میکنیم که اگر ژله وسط ظرف قرار نگرفت بشه جابجاش کرد، بعد یک کاسه که بزرگتر از قالبمون هست رو آب جوش میریزیم و قالب ژله رو کمی توی آن قرار میدهیم تا کمی شل شود بعد در ظرف مورد نظر برمیگردانیم.

4.8/5 (6 نظر)
پسندیدن :
4 0
بازدید:
165
برچسب های مقاله:
دسته بندی مقاله ها:
پیشنهاد سرآشپزدسرها

دیدگاهتان را بنویسید